Promnik Łaskarzew 3:0 Józefovia II Józefów

Najbliższa kolejka 14

Aktualności

12 punktów w 4 meczach

• autor: burzapilawa, 2013-10-22 14:56

W dziewiątej kolejce warszawskiej B klasy Burza Pilawa podejmowała na własnym boisku LUKS Rzaktę. Był to czwarty wygrany mecz z rzędu, a drugi z rzędu, który zakończył się wynikiem 4:1 dla naszych zawodników.

Więcej w rozwinięciu.

Sobotni mecz z LUKS Rzaktą to czwarte zwycięstwo z rzędu naszej drużyny. Tym razem jednak przeciwnik był na pewno bardziej wymagający niż Rokola, z którą również tydzień temu wygraliśmy 4:1. Mecz rozpoczął się o dziwo pod dyktando piłkarzy z Rzakty, zepchnęli nas do obrony i swobodnie budowali akcje. Naszą jedyną dobrą sytuacją był rzut wolny do którego podszedł Piotrek Dróżdż i bardzo silnym strzałem z około 20 metrów trafił w spojenie. Jednak z biegiem czasu zaczęliśmy łapać tzw. "rytm". Efektem tego była   znakomita akcja lewą stroną Denisa Dobrowolskiego, który minął 2 rywali i dorzucił idealnie w pole karne na głowę Łukasza Szczepka. Od tej pory prowadziliśmy 1:0. Zaraz po tej bramce długiego podania Piotrka Dziedzica nie zdołał w pełni przeciąć obrońca Rzakty i na pozycję sam na sam wyszedł Mateusz Piętka, który płaskim strzałem z lewej nogi strzelił bramkę na 2:0. Jeszcze w pierwszej połowie dogodną sytuację do strzelenia bramki miał Denis, po podaniu Piotrka Dróżdża miał przed sobą tylko bramkarza gości, ale jego strzał ładnie obronił bramkarz gości i uchronił swój zespół przed utratą kolejnej bramki. Pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 2:0. Druga połówka toczyła się głównie w środku pola, pomijając kilka mało znaczących strzałów z dystansu piłkarzy Rzakty, z którymi żadnych problemów nie miał Łukasz Kazimierak, piłkarze gości mieli 100% sytuację. Po wątpliwym upuszczeniu piłki przez naszego bramkarza i ponownym jej złapaniu sędzia odgwizdał pośredni rzut wolny na 5 metrze od naszej bramki. Mogło być 2:1 ale nasz kapitan Michał Saganek dobrym blokiem na linii uchronił nas od straty bramki. Przez kolejne minuty cały czas utrzymywał się wynik 2:0. Na 3:0 mógł podwyższyć Adrian Golewski po minięciu jednego z obrońcy najpierw uderzył prawą nogą, a potem dobijał lewą jednak piłka trafiła w boczną siatkę. Po tej okazji można by rzec "co się odwlecze to nie uciecze". Na lewej stronie piłkę dopadł Denis Dobrowolski, świetnym balansem ciała minął jak tyczki 3 rywali i mocnym strzałem w długi róg zdobył bramkę na 3:0. Po tym golu już do końca kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Rzaktę stać było na trafienie honorowe. W 85 minucie po rzucie wolnym dość nie pewnie interweniował Kazimierak, a piłkę do pustej bramki wbił S. Jakubowski. Nasze zwycięstwo przypieczętowaliśmy w ostatnich minutach meczu. Znów na lewej stronie piłkę dostał Dobrowolski i idealnie zacentrował w pole karne, a tam strzałem z prawej nogi z powietrza popisał się nasz najmłodszy zawodnik Przemysław Byczyński. Mecz zakończył się wygraną Burzy 4:1. Podsumowując to czwarty komplet punktów z rzędu jednak nie tak łatwo zdobytych jak w dwóch poprzednich spotkaniach z Orłem i Rokolą. Najlepszym zawodnikiem meczu był bez wątpienia nasz lewoskrzydłowy Denis Dobrowolski, który popisał się piękną bramką i dwoma asystami. Następny mecz w niedziele 27 października, z rezerwami Jedności Żabieniec o 14 w Żabieńcu.